teisipäev, 13. november 2018

Fredrik Backman "Mees nimega Ove"

Fredrik Backman "Mees nimega Ove", 319 lk. Tänapäev, 2016.

Väljakutseteema nr 14: "Praegu väga populaarse kirjaniku debüütromaan". 

“Täiesti uskumatu raamat! “Mees nimega Ove”. Ma alustasin sellega eile. Ja pool aega naersin ja päris mitmed korrad nühkisin rusikaga silmi seda lugedes ning lõpuks lihtsalt vajusin avatud raamatu taha magama. Ja polnud hommikul meie majakassiga grammigi pahur, kui ta kell 5 otsustas nõudlikult magamitoa ust kraapides mulle märku anda, et just nüüd on õige aeg õue tahta, vaid võtsin poolelijäänud raamatu ja lipsasin kööki pikka hommikukohvi nautima. Ja kui lõpuks kell ikka nii kaugele jõudis, et koerajalutamis- ja töölesõitmise aeg hakkas sõltumata kiirest lugemisest enne raamatu lõppu peale pressima, ei suutnud ma teda veelgi käest panna ja tegin kaks ühes :D. Mis Teie viimatine superhea raamatulugemiselamus oli? :)”

Just selline raamatukokkuvõte jõudis 30. jaanuaril mu isiklikule Facebooki seinale. Sest ma ju lihtsalt pidin kõigile oma raamatulugejatest sõpradele käigu pealt teada andma, milline hea raamat poodides saadaval on :D. Koos ülikehva kvaliteediga koerajalutus- ja raamatulugemispildiga, sest õues oli ju siis talv ning varahommikul ümbrus parajalt pime ning seda tahtsin ju samuti sõpradele näidata, kuidas ma kaks ühes tegin :D. Ning peale seda kõike läkski raamat mitmesse peresse lugemislaenutusse ja jõudis uuesti ringiga meile koju alles eelmisel nädalal… 

Kuna headele raamatutele lihtsalt pole võimalik liiga palju reklaami teha, siis ei suutnud ma kiusatusele vastu panna ja otsustasin, et teen ka raamatust parema pildi kui see esialgne hämarusetäpikas ning lisan oma panuse samuti ühe enim tutvustatud raamatu arvustuste hulka. Ja et kõik oleks aus, märgin ära, et mitte väikest rolli ei mänginud otsustamise juures ka see, et lugemise väljakutse täitmiseks sobis loetu samuti nagu valatult… Julgen igatahes soovitada raamat ette võtta kasvõi une pealt ja kinnisilmi, super lugemiselamus :). 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.